neděle 29. ledna 2017

Sníh, plavání a Griffith Observatory

Všechny zdravím!

   Vracím se po 14 dnech a zase s novinkama. Takže tedy začnu jak to šlo za sebou :).
   Minulý víkend, jsme měli v sobotu večer strávit na svahu a lyžovat, jenže nastaly takové komplikace. Chtěli jsme tam jet na večerní lyžování/snowboardování (jediný kdo měl lyžovat jsem měla být já, jelikož tady lyžují jen staří lidé :D), protože je to o něco levnější a je tam méně lidí než přes den. Vyrazili jsme okolo 3 s tím, že tam hodinu pojedeme a začne to v 6. Jenže host taťka se nepodíval jak je na tom cesta, kterou chtěl jet ... samozřejmě jsme měli "štěstí" a ta cesta byla zavřená z důvodu nebezpečí z velký ledovky. Noo tak jsme museli najít jinou cestu, tu jsme našli, ale byla to jediná možná cesta, jak se tam dostat a jelikož byla sobota + super čerství sníh + pěkný počasí, tak přestože to bylo večerní lyžování bylo tam nespočet lidí. Takže jsme v koloně strávili 3 hodiny s tím, že 20 metrů jsme ujeli tak za hodinu.. do toho začaly sourozenci prudit a host taťka ztrácel trpělivost, takže to otočil a jeli jsme domu :D. Domu jsme dorazili asi v 8 večer, no takže jsme v podstatě strávili den jen v autě :D.
   V pondělí měly oficiálně začít tréninky, jenže... přes víkend byla zima v neděli pršelo a v pondělí taky do toho byla jaká si "bouřka" či co a dokonce začalo i sněžit! Nebylo to sněžení jako u nás, ale sněžilo. Sníh tu naposledy viděli padat, tak před 4 rokoma, takže během hodiny všichni úplně mimo vyběhli ze třídy a začali si to natáčet a fotit, byli z toho totálně mimo :D. No, ale díky tomuhle sněžení, nám opadl pondělí trénink, protože to je venkovní bazén. Pár lidí si z toho dělalo srandu, že nechtějí plavat v zamrzlém bazénu :D. Dokonce na první periodě, kdy mám P.E. tak jsme ten den konečně měli zas něco dělat (na tělocviku neděláme absolutně vůbec nic) a to běhat na čas na atletickém stadionu, ale ovál byl celý zamrzlí, tak nám učitel ze srandy, říkal, že dneska se nebude běhat, ale bruslit :D. No nikdy bych neřekla, že tady něco takového zažiju. Takže konečně v úterý jsme mohli začít s tréninky! Na trénink mě hodila jedna kamarádka, která taky plave... bazén je autem asi 2 minuty od školy a pěšky okolo 10-15 minut, což je fakt super, že se nemusím na někoho spoléhat a prostě tam jen sama dojít pěšky. Jelikož je to high school team, tak jsou ty družstva rozdělený podle úrovní a já jsem Varsity, což je ta nejlepší úroveň. No moc se teď o plavání nechci rozepisovat, protože na něj pak chci zas udělat samostatný článek. Prostě jsem nadšená a zbytek v samostatném článku :).
   Jinak jak asi víte tak proběhla výměna prezidenta, samozřejmě bylo tisíce protestů a tak.. někteří to berou dost vážně.. u nás ve škole je hodně mexičanů, noo a někdy minulý týden tu během A oběda došlo ke konfliktu, kde se poprali snad všichni kluci v tý jídelně.. když jsem pak viděla videa, jak to probíhalo, měla jsem husí kůži jak ošklivé to bylo. Jsou to hold ti "free američani". Spousta studentů se mě i zeptalo, jestli máme pořád ten komunismus a jestli máme kolem země zeď nebo tak.. já už se těmhle otázkám musím jen smát :D. Což mi připomnělo, že jsme na hodině history probírali II. Světovou válku a při vyznačování zemí na Evropské mapě, většina měla problém najít i Francii, tak mě otázky ohledně komunismu v Česku, už vlastně ani nepřekvapují :D.
   Včera což je sobota, jsme byli na výletě! Dopoledne měla host mamka sobotní školu, tak jsem jela s ní, abychom pak rovnou mohly vyrazit a nemuseli se zdržovat cestou domů a zas zpátky na dálnici. Ve škole jsem jí jen pomáhala opravovat testy, opravila jsem přes 80 testů a pak jsem dávala známky ještě do počítače.. no mazec :D. Ve 12 škola skončila a my mohly konečně vyrazit. Jeli jsme do Hollywoodu na Griffith Observatory! Původně jsme se měli jet podívat i na známej "hollywood sign", ale po dlouhé době se konečně udělalo krásné počasí, takže tam bylo hodně turistů.. takže kolon nespočet. Zaparkovali jsme a mohli jsme začít zdolávat pořádný krpál. Je zvláštní, že začnete v údolí, kde pořádně nic nevidíte a pak jak stoupáte a stoupáte, tak najednou vidíte na celé LA. Kouzelnější výhled jsem snad nikdy neviděla, bylo to přesně jako z obrázku! Takový ten pocit nekonečna, kdy vidíte zasněžené hory, město a oceán, prostě celé LA jako na dlani. Šla jsem se podívat i dovnitř té Griffith Observatory... bylo to zajímavé a převážně o hvězdách, planetách a tak. Z Griffith Observatory máte i krásný výhled na slavný nápis Hollywood.. je neskutečný jak daleko od toho jste, ale jak obrovský to je. Pak už jsme jen  vyrazili zpátky k autu. Teď jsem si vzpomněla, že mi host mom říkala, že na místě kde jsme parkovali.. tak je to tam hodně "slavné" na mrtvá těla... hodně vrahů, tam většinou zakopává své objeti. Prý když tam před několika lety byla se svojí kamarádkou, tak tam zrovna potkali tisíc policistů a záchranku, kteří zrovna našli mrtvé tělo.. no je to trošku creepy. Cestou domů jsme se ještě stavili v CA typickém fastfoodu " In-N-Out Burger".

   Byly to další dva zajímavé týdny.. Utíká to jako voda a už skoro jen za 4 měsíce jsem doma...

Krásné pondělí!
Adel.

Griffith Observatory 
výhled na LAHollywood nápis

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poslední týden školy, loučení a vše kolem toho

Ahoj všichni,    Omlouvám se, že jsem se hned neozvala, ale nějak toho bylo moc a nebyl čas, takže to nešlo. Nechce se mi věřit, že mého A...